Nyt online-bilblad

iMotor er et nyt digitalt bilblad, der læses, ses og høres på nettet og sendes ud til abonnenterne med email.

iMotor er navnet på Danmarks nyeste magasin om biler. Det er gratis og sendes til læserne via e-mail - og er dermed næsten CO2-neutralt.
Det er et online-magasin der forener nyheder, tests, features, billeder og video.
I iMotor er video, billeder, downloads og interaktive elementer integreret i siderne, som læseren bladrer i på samme måde, som i et trykt magasin.

Muligt at købe drømmebilen
I det første nummer tester iMotor den nye Golf GTI, viser hvordan det er muligt at købe drømmebilen, uden at skulle betale de tårnhøje danske afgifter, og tager en tur i den nye danske racerbil Aquila SR1.
iMotor henvender sig til bilinteresserede i aldersgruppen 25-55 år. Men alle andre må gerne se med - det er nemlig nemt og uforpligtende.
iMotor udkommer 12 gange om året, og forventer at nå 60.000 abonnenter i løbet af 2009. Se bladet an her.